czwartek, 27 listopada 2014

Co będzie dalej po "Mieście Niebiańskiego Ognia"?


Uwaga! Spoilery Miasta Niebiańskiego Ognia!

Cassie na swoim tumblr umieściła informacje iż ma zamiar, wraz z Sarś Rees Brennan, Maureen Johnson i Robin’em Wasserman’em napisać kolejną serię krótkich opowiadań o Nocnych Łowcach pt. „Tales from the Shadowhunter Academy” (pl. Opowiadania z Akademii Nocnych Łowców”. W skład serii wchodzi 10 opowiadań. Poniżej, tytuły, daty publikacji poszczególnych opowiadań oraz ich krótkie opisy.


OGÓLNY OPIS SERII:
Simon Lewis nigdy nie sądził, że stanie się Nocnym Łowcom…a teraz ma na to szanse. Dziesięć opowiadań, każda z nich wydana indywidualnie jako e-book przez kolejne 10 miesięcy tworzy „Tales from the Shadowhunter Academy”. Każdego miesiąca będzie się pojawiać jedno opowiadanie zaczynając od lutego 2015 roku.
OPOWIADANIE 1: „Welcome to Shadowhunter Academy” (pl Witaj w Akademii Nocnych Łowców”) 17 luty 2015, aut. Cassandra Clare & Sarah Rees Brennan
Po życiu jako Przyziemny i jako wampir, Simon nigdy nie myślał o tym, że zostanie Nocnym Łowcą, ale dzisiaj rozpoczyna swój trening w Akademii Nocnych Łowców.

OPOWIADANIE 2: „The Lost Herondale” (pl Zagubiony Herondale) 17 marca 2015, Cassandra Clare & Robin Wasserman
Simon uczy się najgorszej zbrodni jakiej może dopuścić się Nocny Łowca: opuszczenia swoich towarzyszy. Na początku XIX w. Tobias Herondale porzucił swoich kolegów, Nocnych Łowców w ogniu walki i zostawił ich na pewną śmierć. Jego życie było stracone, ale Tobias nigdy nie powrócił i Clave zażądali życia jego żony w zamian za jego. Simon i jego koledzy są zszokowani dowiadując się o tej brutalności szczególnie, kiedy okazuje się, że kobieta była w ciąży. Ale co jeśli dziecko przeżyło…czy może istnieć na świecie utracona linia Herondale’ów?

OPOWIADANIE 3: „The Whitechapel Fiend” (pl Biała kaplica Belzebuba” 21 kwietnia 2015, Cassandra Clare & Maureen Johnson
Simon dowiaduje się prawdy stojącej za morderstwami Kuby Rozpruwacza – „Kuba” został zatrzymany przez Will’a Herondale jego byłego parabati i jego instytutu Wiktoriańskich Nocnych Łowców.

OPOWIADANIE 4: „Nothing but Shadows” (pl Nic tylko Cienie”) 19 maja 2015, Cassandra Clare & Sarah Rees Brennan
Simon kwestionuje strukturę Akademii Nocnych Łowców i w ten sposób poznaje historię James’a Herondale i Matthew’a Fairchild’a i w jaki niezwykły sposób stali się przyjaciółmi i parabati.

OPOWIADANIE 5: „The Evil We Love” (pl Zło, które kochamy) 16 czerwca 2015, Cassandra Clare & Robin Wasserman
Historia Kręgu Valentine’a i Akademii Nocnych Łowców

OPOWIADANIE 6: „Pale Kings and Princes” (pl Poczet Królów i Księżniczek) 21 lipca 2015, Cassandra Clare & Robin Wasserman
Simon ma sprzeczkę z Podziemnymi i zostaje zganiony za nieprzestrzeganie zasad studentów Akademii współdziałających z Podziemnymi. Historia w historii: Andrew Blackthorn, podczas bycia studentem Akademi, zostaje oczarowany przez Faerie i ma z nią dwójkę dzieci: Mark’a i Helen.

OPOWIADANIE 7: „Bitter of Tongue” (pl Ostrość Języka) 18 sierpnia 2015, Cassandra Clare & Sarah Rees Brennan
Kiedy Faeries porywają Simon’a on spotyka członka Dzikiego Polowania, byłego Nocnego Łowcę Mark’a Blackthorn’a

OPOWIADANIE 8: „The Fiery Trial” (pl Ognista Próba) 15 września 2015, Cassandra Clare & Sarah Rees Brennan
Emma Carstairs i Julian Blackthorn stają się parabati. Simon i Clary są ich świadkami, więc mogą zobaczyć jak wygląda więź parabati, gdyż chcą nimi zostać tak szybko jak Simon ukończy Akademię – i dlatego, że Emma zapytała Clary. Ceremonia przebiega niespodziewanie…

OPOWIADANIE 9: „Born to Endless Night” (pl Urodzony w Bezkresnej Nocy) 20 października 2015, Cassandra Clare & Sarah Rees Brennan
Simon, jak reszta Akademii, jest oszołomiony, gdy na schodach Akademii zostaje odnalezione niebieskoskóre, czarodziejskie niemowlę. Przekazują dziecko w ręce Magnusa Bane’a, który ma przynieść dziecko do domu…chwilowo, oczywiście…swojego mężczyzny!

OPOWIADANIE 10: „Angels Twice Descending” (Anioły Dwa Razy Schodzące) 17 listopada 2015, Cassandra Clare & Robin Wasserman
Ktoś przeżywa a ktoś umiera podczas ceremonii Wniebowstąpienia Simona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...