Zapowiedzi książek
MAJAlicja. Królowa zombi
 Gena Showaltercykl: Kroniki Białego Królika (tom 3
tłumaczenie: Jan Kabat
tytuł oryginału: The Queen of Zombie Hearts
wydawnictwo: Mira
data wydania: 6 maja 2015
kategoria: fantasy
cena: 35 zł

Wszyscy jesteśmy szaleni
Mam plan. Tym razem unicestwimy zombi raz na zawsze. Zegną przede mną kark, uznają moją władzę. To ja będę królową ich martwych serc.
Przeżyłam koszmar, ale przetrwałam. Naiwnie założyłam, że teraz poznam, czym są szczęście i miłość. Straciłam czujność, a wtedy okazało się, że niektórzy ludzie są gorsi niż zombi. Czas rozpocząć ostateczną rozgrywkę. To będzie bitwa o wszystko, co kocham. Jeśli będę musiała poświęcić życie – nie zawaham się ani sekundy.


Judasz
Amos Oz
tłumaczenie: Leszek Kwiatkowski
tytuł oryginału: Judas
wydawnictwo: Rebis
data wydania: 12 maja 2015
liczba stron: 368
kategoria: literatura współczesna

cena: 40 złZimą 1959 roku Szmuel Asz przerywa studia na Uniwersytecie Hebrajskim ze względu na osobisty kryzys wywołany pogorszeniem się sytuacji materialnej, porzuceniem przez dziewczynę oraz poczuciem, że jego praca magisterska pt. "Jezus w oczach Żydów" utknęła w martwym punkcie. Szukając pracy zarobkowej, znajduje anons z ofertą: dotrzymywanie towarzystwa starszemu niepełnosprawnemu człowiekowi w zamian za zakwaterowanie i skromne wynagrodzenie. I tak Szmuel spędza zimę w domu pracodawców, zyskując tam potrzebny czas i spokój i prowadząc ożywione dyskusje z podopiecznym, w których przewijają się wątki zdrady i wierności, marzycielstwa, obłędu i racjonalności w dziejach narodu żydowskiego oraz w relacjach pomiędzy zwaśnionymi narodami i religiami. Ogniskują się one wokół postaci Judasza Iskarioty, który zdaniem Szmuela odgrywa kluczową rolę we wszystkich żydowskich polemikach z chrześcijaństwem od starożytności aż po czasy nowożytne. Ponadto w życiu mieszkańców domu, staruszka i jego tajemniczej, fascynującej Szmuela synowej, kilka spraw spowija głębokie milczenie…

Dokąd teraz?
 Iwona Małgorzata Żytkowiak


wydawnictwo: Prószyński i S-ka
data wydania: 13 maja 2015
liczba stron: 488
kategoria: literatura współczesna
cena: 36 zł


Każdego dnia musimy spodziewać się niespodziewanego.

Małe i urokliwie miasteczko, gdzie wydaje się, że czas i ludzie leczą rany. Pewnego dnia Lili Czarnecka przychodzi do gabinetu lekarskiego. Przez nieuwagę zostawia tam swój telefon. Komórka trafia w ręce Ewy Niebieszczańskiej, która postanawia odnaleźć właścicielkę. Przekorne przeznaczenie splata losy obu kobiet.Następczyni
Kiera Cass


cykl: Selekcja tom 4
tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
tytuł oryginału: The Heir
wydawnictwo: Jaguar
data wydania: 13 maja 2015
kategoria: literatura młodzieżowa
cena: 38 zł

Dwadzieścia lat temu America Singer wzięła udział w Eliminacjach i zdobyła serce księcia Maxona. Teraz nadszedł czas, by swoje Eliminacje zorganizowała księżniczka Eadlyn. Eadlyn nie oczekuje, że jej Eliminacje będą choć odrobinę przypominać bajkową historię romansu jej rodziców. Jednak gdy rozpoczyna się rywalizacja, dziewczyna odkrywa, iż znalezienie szczęśliwego zakończenia nie jest tak niemożliwe, jak zawsze się spodziewała.
Magisterium I: Próba Żelaza
 Cassandra Clare & Holly Black


cykl: Magisterium tom 1
tłumaczenie: Robert Waliś
tytuł oryginału: Magisterium I: The Iron Trial
wydawnictwo: Albatros
data wydania: 13 maja 2015
liczba stron: 352
kategoria: fantasy
cena: 34 zł

Dwunastoletni Callum mieszka ze swoim ojcem, który niegdyś był magiem, lecz po śmierci żony zrezygnował z czarów i postanowił wychować swojego syna jak zwykłego chłopca, ignorując budzące się w nim magiczne zdolności. Kiedy Call zostaje wezwany na obowiązkowy egzamin do Magisterium – szkoły magii, Alastair przekonuje syna, że ten powinien za wszelką cenę uniknąć rekrutacji, by nie mieć żadnych związków z niebezpiecznym magicznym światem. Pomimo katastrofalnego przebiegu egzaminu Callum zostaje przyjęty do Magisterium i zostaje uczniem Mistrza Rufusa.
W szkole magii chłopiec zaprzyjaźnia się Aaronem i Tamarą, z którymi wspólnie zgłębia tajniki czarów i podchodzi do coraz bardziej wymagających sprawdzianów. Pomimo niepokornego charakteru i licznych wątpliwości dotyczących pobytu w szkole, Callum radzi sobie coraz lepiej i zaczyna traktować Magisterium jak swój drugi dom.
Pewnego dnia magowie prowadzący szkołę odkrywają, że Aaron nie jest zwykłym uczniem, potrafi bowiem panować nad magią chaosu. Oznacza to, że chłopiec jest Makarem, szczególnym rodzajem maga, na którego wszyscy czekają, licząc, że przeciwstawi się Wrogowi Śmierci. Początkowo ta wiadomość wzbudza entuzjazm, jednak wkrótce Aaron zostaje porwany, zaś Call i Tamara ruszają mu na pomoc. Chłopiec musi odnaleźć zaginionego przyjaciela, mierząc się nie tylko z siłami zła, lecz także z własną przeszłością. Odkrywa niejasne okoliczności śmierci swojej matki, a także dowiaduje się o swoich owianych tajemnicą związkach z Wrogiem Śmierci. Poznana prawda postawi pod znakiem zapytania zarówno jego dalszy pobyt w szkole, jak i relację z ojcem.Musimy coś zmienić
Sandy Hall


tytuł oryginału: A Little Something Different
wydawnictwo: Pascal
data wydania: 13 maja 2015
liczba stron: 304
kategoria: literatura młodzieżowa
cena: 37 zł
Lea i Gabe są dla siebie stworzeni. Słuchają tej samej muzyki, lubią identyczne jedzenie i mają podobne poczucie humoru. Niestety, oboje są bardzo nieśmiali, a w dodatku Gabe skrywa pewien sekret. Między nimi aż iskrzy, a wszyscy wokół to zauważają. Oni sami nigdy by nie przypuszczali, że tak wiele osób trzyma za nich kciuki. Bariści śledzą rozwój ich znajomości jak serial telewizyjny. Kierowca autobusu opowiada o nich swojej żonie. Kelnerka podstępem sadza ich przy jednym stoliku. Nawet wiewiórka uważa, że byliby idealną parą.

Kiedy Lea i Gabe w końcu zrozumieją, że łączy ich niezwykłe uczucie?
Które z nich zdecyduje się zrobić pierwszy krok?
Czy nie będzie już wtedy za późno?Nethergrim
 Matthew Jobin


tytuł oryginału: The Nethergrim
cykl:  Nethergrim tom 1
wydawnictwo: Jaguar
data wydania: 13 maja 2015
kategoria: fantastyka
cena: 38 zł

Pierwszy tom nowej serii fantasy dla młodzieży. Dla fanów „Zwiadowców” i „Opowieści z Narnii”.

Wszyscy w Moorvale wierzą w legendę, że odważny rycerz Tristan i sławny mag Vithric w czasie wielkiej wojny, lata temu pokonali zło uosobione przez Nethergrima, inaczej zwanego Otchłannym, Kołyskowym Złodziejem czy Klątwą Matek, który porywał i więził niewinne dzieci. Do dziś śpiewane są pieśni o Tristanie i Vithricu, a na cześć bohaterów organizuje się niezliczone święta i festiwale. Jednak znowu dzieje się coś złego. Znikają zwierzęta, pozostają po nich tylko kości. Zaczynają ginąć dzieci. Szepty zamieniają się w krzyk. Nethergrim powrócił!
Brat Edmunda jest jednym z zaginionych. Edmund wie, że musi coś zrobić, aby uratować jego życie. Ale co? Wraz z przyjaciółmi pokonuje swój starch i wyrusza do walki ze złem, którego mocy nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić…

Crashed. W zderzeniu z miłością
K. Bromberg


cykl: Driven tom 3
tłumaczenie: Marcin Machnik
tytuł oryginału: Crashed
wydawnictwo: Helion
data wydania: 20 maja 2015
liczba stron: 504
kategoria: romans
cena: 40 zł

Zderzeni z miłością, w nieustającym „na zawsze”. Tom trzeci trylogii Driven
Wydaje Ci się, że zwyciężyłaś. Ze swoim rozsądkiem i morzem obaw, z jego oporem i mroczną naturą. Osiągnęłaś to, o czym kiedyś mogłaś tylko marzyć — miłość, namiętność, mężczyznę, jakiego nie spodziewałaś się spotkać na swojej drodze. Jest tak dobrze... Nie może być lepiej.

Lepiej – nie. Gorzej – niestety tak. Jak dacie sobie radę, gdy zawali się wasz mozolnie budowany domek z kart? Czy znajdziecie w sobie siłę, by walczyć o to, bez czego nie możecie żyć?

Colton mnie wyleczył i dopełnił, skradł moje serce i uświadomił mi, że nasza miłość nie jest ani przewidywalna, ani idealna, lecz pokręcona. Nie ma w tym nic złego. Ale gdy zostanie wystawiona na próbę, jak długą i trudną drogę będę musiała pokonać, żeby udowodnić mu, że warto o niego walczyć?
Zniszcz ten dziennik. Wszędzie
 Keri Smith


tłumaczenie: Julia Tokarczyk
tytuł oryginału: Wreck This Journal Everywhere
wydawnictwo: KE Liber
data wydania: 20 maja 2015
liczba stron: 144
kategoria: rękodzieło
cena: 15 zł

Wyczekiwana przez wszystkich miłośników twórczości Keri Smith kolejna część kultowego bestsellera „Zniszcz ten dziennik”! Tym razem dziennik można tworzyć wszędzie. Kieszonkowy format zachęca do zabierania go zawsze ze sobą i kreatywnego „niszczenia” gdziekolwiek jesteś - w drodze do szkoły lub pracy, podczas podróży, w samolotach i środkach komunikacji miejskiej, w miejscach publicznych, na szczycie góry czy brzegu jeziora, utrwalając swoje emocje, wrażenia i obserwacje z otaczającego świata. Dziesiątki nowych zadań w dzienniku zaskoczą cię i zainspirują, a najciekawsze polecenia z pierwszej części, pozwolą ci na nowo zrealizować kolejne, twórcze pomysły. Odkryj nowe sposoby na wykorzystanie wyobraźni do różnych form artystycznego wyżycia się i eksperymentów.


Błąd w zeznaniach
Sophie Hannah


tłumaczenie: Marta Kisiel-Małecka
tytuł oryginału: Telling Error
wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
data wydania: 20 maja 2015
kategoria: thriller/sensacja/kryminał
cena: 40 zł

Nowa powieść autorki światowego bestsellera Inicjały zbrodni
Damon Blundy to kontrowersyjny publicysta i autor kąśliwych felietonów, które regularnie wydłużają listę jego antagonistów. Błyskotliwy, przystojny, bezkompromisowy. Żonaty z kobietą, której — jak sama twierdzi — nigdy nie kochał.
Nieopodal domu Bludy’ego mieszka Nicki Clements, czterdziestodwuletnia żona i matka. Wraz z rodziną niedawno przeniosła się z Londynu do Spilling — typowego miasteczka, w którym sąsiedzi widzą wszystko, ale udają, że nie widzą nic. Jak każda pani domu, Nicki ma własne małe sekrety oraz… kłopot z bocznym lusterkiem swojego srebrnego audi.
W poniedziałkowy poranek, 1 lipca 2013 roku, w jednym z wiktoriańskich domów w okolicy zostają znalezione zwłoki mężczyzny. Przed śmiercią został unieruchomiony za pomocą taśmy oraz ogłuszony ciężkim przedmiotem. Do uśmiercenia swojej ofiary zabójca użył noża, choć w nieco niekonwencjonalny sposób: nieboszczyk nie został nim pchnięty, a… uduszony. Na ścianie jego gabinetu morderca pozostawił zagadkowy napis, a w skrzynce mailowej, do której znał hasło, tajemnicze selfie z ogłuszoną ofiarą.
Aha, i jeszcze coś! Zamordowany to Damon Blundy. Wiadomo już, że śledztwo nie będzie należało do najłatwiejszych, a jedynym tropem okazuje się… srebrne audi, krążące wokół miejsca zbrodni.
Wyjawić Ci pewien sekret? Dobrze się zastanów, nim odpowiesz…Angielskie lato
 Małgorzata Mroczkowska


wydawnictwo: Czwarta Strona
data wydania: 20 maja 2015
kategoria: literatura współczesna
cena: 35 zł
Życie, szczególne to po czterdziestce, pełne jest niespodziewanych zbiegów okoliczności…

Anna wyjechała z Polski dwadzieścia lat temu. Mieszka w Londynie. Ma męża Anglika, przy boku którego prowadzi spokojne, ustatkowane życie. Pewnego dnia odbiera telefon od dawnej przyjaciółki z Krakowa szukającej wakacyjnej pracy dla swojego syna. Wojtek właśnie dostał się na uniwersytet i chce zarobić na studia. Anna postanawia zatrudnić chłopaka do pomocy w remoncie starego domu odziedziczonego przez jej męża. I choć Wojtek przylatuje do Anglii razem ze swoją dziewczyną, życie napisze dla całej trójki zupełnie inny, zaskakujący scenariusz.

Angielskie lato to przepiękna i wzruszająca opowieść o skrywanych tęsknotach i niespodziankach, które oferuje nam los.Nie chciałaś wiedzieć
Jean Hanff Korelitz


tłumaczenie: Piotr Kaliński
tytuł oryginału: You Should Have Known
wydawnictwo: Czarna Owca
data wydania: 20 maja 2015
liczba stron: 472
kategoria: thriller/sensacja/kryminał
cena: 38 zł

Grace, spełniona żona i matka, ma wspaniałe życie. Jest cenioną terapeutką. Wkrótce ma ukazać się jej książka "Nie chciałaś wiedzieć", w której namawia kobiety, by zaczęły ufać swojej intuicji i kierowały się głosem rozsądku w doborze partnerów. Wierzy w to, że pierwsze wrażenie jest nieomylne.
Nieoczekiwanie jej życie rozpada się na kawałki. Mąż przepada bez wieści, a nowa znajoma Grace zostaje zamordowana. Policja puka do jej drzwi.
Niebawem terapeutka dokonuje serii przerażających odkryć. Okazuje się, że żyła w świecie iluzji i kłamstw. Zdruzgotana tym, jak daleko rozminęła się z własną teorią, musi zbudować swój świat na nowo…Pierwsze Damy Francji
 Robert Schneider


tytuł oryginału: Premieres dames
wydawnictwo: Muza
data wydania: 20 maja 2015
liczba stron: 384
kategoria: historia, biografia
cena: 45 zł

Yvonne de Gaulle, Claude Pompidou, Anne-Aymone Giscard d’Estaing, Bernadette Chirac, Danielle Mitterrand, Cécilie Sarkozy, Carlę Bruni-Sarkozy, Valérie Trierweiler.

Jak radziły sobie z wyjątkowym losem, jaki przypadł im w udziale, a do którego nie były ani predestynowane, ani przygotowane? Jak odgrywały swoją rolę u boku republikańskiego monarchy? Jak reagowały na nieżyczliwość, nienawiść, oszczerstwa? Jaki wpływ wywierały poza sferą czysto prywatną? Dlaczego wszystkie – z wyjątkiem Bernadette Chirac – twierdziły, że nie były szczęśliwe w Pałacu Elizejskim, prestiżowej siedzibie prezydenta, w której usługiwano im jak królowym?Tessa d’Urberville. Historia kobiety czystej
Thomas Hardy


tłumaczenie: Róża Czekańska-Heymanowa
tytuł oryginału: Tess of the d'Urbervilles: A Pure Woman
wydawnictwo: Replika
data wydania: 20 maja 2015
liczba stron: 432
kategoria: klasyka
cena: 35 zł

Jedna ze stu najważniejszych książek wszechczasów!
Szalone kontrowersje, jakie wzbudziła książka Thomasa Hardy’ego, Tessa D’Urberville, ukazując otwarty portret seksualnej hipokryzji społeczeństwa epoki wiktoriańskiej, tylko przyczyniły się do tego, że stała się ona komercyjnym sukcesem natychmiast po ukazaniu w roku 1891.

Ufna i bezbronna Tessa zostaje w myśl przyjętych ówczesnych zachowań wystawiona przez własną rodzinę jako atrakcyjny towar, by zyskać majątek. Bezlitośnie uwiedziona i wykorzystana przez rzekomego przyszłego męża, w konsekwencji samotnie rodzi dziecko, które wkrótce umiera. Wówczas Tessa spotyka młodego idealistę, Angela Clare’a. Ostatecznie jednak, kiedy poznaje jej przeszłość, ten odrzuca ją. Pozbawiona nadziei i środków do życia, będąc ofiarą obłudnej, skostniałej angielskiej moralności, Tessa ucieka przed cierpieniem, decydując się na straszny, desperacki krok.
Bogaty, poetycki język, którym Hardy kreśli wstrząsającą historię miłości, zdrady oraz zbrodni, w połączeniu z krytyką społecznych konwenansów wraz z dogłębną refleksją nad rolą przeznaczenia w ludzkim życiu sprawiają, że Tessa D’Urberville należy do najbardziej poruszających i pamiętnych powieści Hardy’ego.Przerwana lekcja muzyki
 Susanna Kaysen


tłumaczenie: Paweł Laskowicz
tytuł oryginału: Girl, Interrupted
wydawnictwo: Replika
data wydania: 20 maja 2015
liczba stron:L 224
kategoria: literatura współczesna
cena: 30 zł

Wrażliwość to nie choroba!
Jeśli miałeś szczęście - jechałeś na Woodstock, jeśli miałeś pecha - jechałeś do Wietnamu. A jeśli nie wiedziałeś, czego chcesz - lądowałeś w domu wariatów.

Wrażliwa, mająca problemy emocjonalne, nie potrafiąca odnaleźć się w otaczającym ją świecie Susanna po próbie samobójczej zostaje umieszczona przez swoich rodziców w szpitalu psychiatrycznym. Rozpoznane zostaje u niej występowanie osobowości borderline.
Początki szpitalnego życia są dla Susanny bardzo trudne, nie potrafi się pogodzić z rygorem, który zostaje jej narzucony już pierwszego dnia. Dziewczyna spotyka tu całą gamę barwnych charakterów i zaburzeń – od kleptomanki Giorginy przez molestowaną seksualnie, uzależnioną od valium i kurczaków Daisy, oszpeconą w trakcie pożaru Polly, aż po dominującą, żywiołową socjopatkę Lisę. Susanna szybko orientuje się, że bycie wzorową pacjentką nie jest tu mile widziane – kwitnie nielegalny handel valium, niesfornej Lisie zdarzają się ucieczki, a pielęgniarka Val lubi przymykać oko, na niektóre przewinienia.


Czas przebudzeń. 12 podróży do wolności
Manana Chyb


wydawnictwo: Barbelo
data premiery: 26 maja 2015
kategoria: biografie
cena: 36 zł

Przebudzenie, oświecenie, iluminacja, przełom w świadomości – pomimo obecnej popularności najróżniejszych form duchowej praktyki – nadal są powszechnie traktowane jako doświadczenia zarezerwowane dla wybrańców. Czas przebudzeń to pierwsza polska książka otwarcie mówiąca o demokratyzacji i globalizacji zjawiska przemiany świadomości, o tym, że coraz więcej osób zaczyna obecnie doświadczać rzeczywistości w całkiem nowy sposób. Autorka zebrała 12 świadectw takiej przemiany. Wśród jej rozmówców są zarówno osoby przez wiele lat intensywnie zajmujące się duchową praktyką (w tym medytacją zen, sufizmem, gnozą, modlitwą chrześcijańską), jak i takie, którym doświadczenie „innej rzeczywistości” przydarzyło się spontanicznie, niekiedy w ogniu trudnych życiowych doświadczeń. Małgorzata Corvalan, Dominik Rettinger, Aleksander Poraj, o. Wojciech Drążek, Andrzej Saramonowicz, Wojciech Eichelberger, Jerzy Prokopiuk i inni rozmówcy dzielą się z czytelnikiem świadectwem swojej drogi do wewnętrznej wolności i wspólnie z autorką poszukują odpowiednich słów na wyrażenie tego, o czym nadal często wstydzimy lub boimy się mówić, odkrywając przed czytelnikiem rozległy krajobraz głębi wewnętrznych doświadczeń. 


Władca wszechrzeczy
 Paul Witcover


tłumaczenie: Sokołowski Krzysztof
tytuł oryginału: The emperor of all things
wydawnictwo: Albatros
data wydania: 27 maja 2015
liczba stron: 576
kategoria: fantastyka
cena: 39 zł
Władca wszechrzeczy to pierwszy tom fantastycznego cyklu, którego akcja osadzona jest w alternatywnej rzeczywistości XVIII wieku. Rok 1758. Anglia uwikłana jest w globalny konflikt rozciągający się od jej kolonii w Ameryce Północnej po Europę i poza jej granice.
Po drugiej stronie Kanału La Manche trwają przygotowania do inwazji. Wydaje się, że mapę Europy trzeba będzie niedługo kreślić od nowa. Jednak poza konfliktem zbrojnym trwają przygotowania do innej wojny, która zdecyduje nie tylko o losie narodów, ale być może całej ludzkości.


CZERWIEC


Przebaczenie
Lawrence Osborne

tłumaczenie: Anna Gralak
tytuł oryginału: The Forgiven
wydawnictwo: Znak Literanova
data wydania: 3 czerwca 2015
liczba stron: 336
kategoria: literatura współczesna

cena: 40 zł

Noc, pogrążone w mroku pustkowie, wyboista, niemal dzika droga. David i Jo, angielskie małżeństwo, jadą na przyjęcie, organizowane przez znajomych w rezydencji położonej na środku marokańskiej pustyni. Kilka wypitych drinków i kłótnia, do której dochodzi między nimi, sprawiają, że David traci koncentrację. Nie może w porę zahamować, gdy na drodze pojawia się dwójka ludzi. Jeden z młodych mężczyzn ginie na miejscu.
Kiedy para dociera do celu swojej podróży, przyjęcie trwa. Ciało mężczyzny zostaje ukryte na tyłach domu do przyjazdu policji. Ustosunkowani gospodarze mają pomóc w zatuszowaniu sprawy. Lokalna społeczność, już wcześniej zbulwersowana zachowaniem zblazowanego towarzystwa, przestaje jednak z pokorą i milczeniem akceptować obecność europejskich turystów.
W swojej porażającej, a jednocześnie niezwykle stylowej powieści Lawrence Osborne, dziennikarz i podróżnik, podejmuje problem winy i kary oraz odwiecznego konfliktu między dekadencką kulturą Zachodu a tradycyjną, muzułmańską społecznością. Autor z nadzwyczajną zręcznością konstruuje wielowymiarową, pełną napięcia opowieść.
Pogromca lwów
Camilla Läckbergcykl: Erica Falck/Patrik Hedström tom 9
tłumaczenie: Inga Sawicka
tytuł oryginału: Lejontämjaren
wydawnictwo: Czarna Owca
data wydania: 3 czerwca 2015
liczba stron: 448
kategoria: thriller/sensacja/kryminał
cena: 35 zł

Styczeń, Fjällbacka w okowach mrozu. Z lasu wybiega na drogę półnaga dziewczyna. Nadjeżdżający nagle samochód nie jest w stanie zahamować ani jej wyminąć.
Patrik Hedström otrzymuje powiadomienie o wypadku, gdy już wiadomo, że potrącona dziewczyna to Victoria, która cztery miesiące temu zaginęła, wracając do domu ze szkółki jeździeckiej. Okazuje się, że padła ofiarą okrutnych zabiegów, co gorsza, nie tylko ona.
W tym samym czasie Erika Falck bada sprawę sprzed lat, rodzinną tragedię, która skończyła się śmiercią ojca rodziny. Odwiedza w więzieniu jego żonę, skazaną za morderstwo, ale nie może się od niej dowiedzieć, co się wtedy tak naprawdę wydarzyło. Erika czuje, że coś się nie zgadza, że kobieta coś ukrywa. Wydaje się również, że przeszłość kładzie się cieniem na teraźniejszości…
Wypowiedz jej imię
James Dawsontłumaczenie: Marcin Sieduszewski
tytuł oryginału: Say Her Name
wydawnictwo: YA!
data wydania: 3 czerwca 2015
liczba stron: 256
kategoria: horror
cena: 30 zł

Kolejny po – Hollow Pike i Cruel Summer – horror dla młodzieży autorstwa specjalisty gatunku, brytyjskiego pisarza Jamesa Dawsona – laureata nagrody Queen of Teen.
Trójka nastoletnich przyjaciół w noc Halloween przyzywa ducha legendarnej Krwawej Mary. To, co miało być zabawą, zmienia się w koszmar i dramatyczną walkę o przetrwanie. Bobby, jej przyjaciółka Naya i przystojny Caine muszą się zmierzyć z nawiedzającą ich w snach upiorną siłą mieszkającą po drugiej stronie lustra. Nastolatkowie odkrywają tajemnicę z połowy XX wieku. Odnajdują jedyną ofiarę, która umknęła Krwawej Mary i od lat przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Czego upiór pragnie naprawdę – ukojenia czy zemsty?
Zakręceni
 Emma Chasecykl: Tangled tom 2
tłumaczenie: Dyrek Katarzyna Agnieszka
tytuł oryginału: Twisted
wydawnictwo: Filia
data wydania: 3 czerwca 2015
kategoria: romans
cena: 40 zł

Istnieją na świecie dwa rodzaje ludzi. Ci, którzy najpierw myślą i ci, którzy od razu coś robią. Zawsze wolałam najpierw pomyśleć. Przeliczyć. Zaplanować. Zmieniło się to, gdy poznałam drew evansa. Był tak nachalny. Tak pewny siebie – i mnie.
Jednak nie wszystkie romanse mają szczęśliwe zakończenia. Myślałyście, że pogalopujemy z drew w kierunku zachodzącego słońca? Witajcie w klubie. Teraz muszę podjąć decyzję życia. Drew swoją już podjął – właściwie starał się ją podjąć za nas oboje. Ale przecież wiecie, że to nie w moim stylu. Zatem wróciłam do greenville. Sama. No, tak jakby…
Zdałam sobie sprawę, że ciężko pozbyć się starych przyzwyczajeń i czasami trzeba się cofnąć do samego początku, by móc ruszyć z miejsca.

Akcja "Zakręconych" dzieje się dwa lata po wydarzeniach opisanych w "Zaplątanych", a historię opowiada Kate.Przebudzenie labiryntu
Rainer Wekwerthcykl: Labirynt tom 1
tłumaczenie: Aldona Zaniewska
tytuł oryginału: Das Labyrinth erwacht
wydawnictwo: YA!
data wydania: 3 czerwca 2015
liczba stron: 352
kategoria: literatura młodzieżowa
cena: 35 zł

Recenzenci pisali, że ten mroczny thriller jest jak film akcji w formie książkowej i porównywali go do dynamitu.
Siedem osób, sześć bram, trzy dni i niezliczona ilość pułapek. Grupa nastolatków nie ma pojęcia, jak znalazła się w innym wymiarze. Otaczają ich ściany wyimaginowanego labiryntu. Jeden fałszywy krok może zmienić ich los, błędny wybór zaprowadzić w ślepy zaułek. Kto z nich przetrwa i zdąży wydostać się z labiryntu, który zdaje się śledzić każdy ich ruch? Labirynt nie daje odpowiedzi, stawia tylko pytania…
Czas ucieka, a żadne z nich nie czuje, aby udało się mu zbliżyć do rozwiązania mrocznej zagadki.


Autor książki Rainer Wekwerth dostał w 1999 roku Krajową Nagrodę dla dzieci i młodych dorosłych Literatura Badenii-Wirtembergii.Córka Zjadaczki Grzechów
 Melinda Salisburywydawnictwo: Zielona Sowa
data wydania: 3 czerwca 2015
liczba stron: 336
kategoria: fantasy
cena: 35 zł

17-letnia Twylla żyje w pałacu. Ale chociaż jest zaręczona z księciem, dziewczyna nie jest zwykłym mieszkańcem dworu. Jest katem.
Będąc wcieleniem bogini, Twylla zabija swoim dotykiem. Każdego miesiąca jest zabierana do więzienia i kładąc rękę na skazańcu, wykonuje egzekucję. Nikt nie pokocha takiej dziewczyny. Nawet książę, którego królewska krew chroni przed skutkami dotyku Twylli, unika jej.
Jednak na dworze pojawia się nowy strażnik – chłopak, który pod uśmiechem ukrywa śmierć. Tylko on, w przeciwieństwie do innych, widzi w Twylli po prostu dziewczynę, nie tylko kata i boginię. Jednak Twylla została przyrzeczona księciu i zdaje sobie sprawę, co czeka tego, kto sprzeciwi się królowej.
Ale zdrada to ostatni problem Twylli. Królowa planuje zniszczyć swoich wrogów. To plan, który wymaga ogromnego poświęcenia. Czy Twylla wykona przeznaczone jej zadanie, by ochronić królestwo? A może porzuci swoje obowiązki w imię niespodziewanej miłości?Stulecie
Herbjørg Wassmotłumaczenie: Ewa M. Bilińska
tytuł oryginału: Hundre år
wydawnictwo: Smak Słowa
data wydania: 3 czerwca 2014
liczba stron: 519
kategoria: literatura współczesna
cena: 40 zł

Głównymi bohaterkami "Stulecia" są Sara Susanne, Elida i Hjørdis, czyli prababka, babka i matka Herbjørg Wassmo. To opowieść o ich życiu, o mężczyznach, których pragnęły mieć albo którzy tylko przypadli im w udziale, o dzieciach, które urodziły.

Jest to również historia małej dziewczynki, która ucieka do stodoły, żeby tam ukryć się przed Nim. Nosi ze sobą żółty ołówek, który ostrzy za pomocą kozika. Używa go do pisania. Ta dziewczynka urodziła się w roku 1942, dokładnie sto lat po swojej prababce, silnej Sarze Susanne, która pozowała pastorowi do portretu anioła. Portret ten stanowił element ołtarza, który do dziś znajduje się w katedrze na Lofotach. "Stulecie" jest opowieścią o Sarze Susanne, Elidzie, Hjørdis i Herbjørg, o ich znoju, wolności i tęsknocie za innym życiem.Sobotnia szkoła piękności
 Marsha Mehran


tłumaczenie: Jolanta Kozak
tytuł oryginału: The Margaret Thatcher school of beauty
wydawnictwo: W.A.B.
data wydania: 3 czerwca 2015
liczba stron: 320
kategoria: literatura współczesna
cena: 40 zł

Kolejna książka zmarłej przedwcześnie autorki Zupy z granatów oraz Wody różanej i chleba na sodzie. O miłości i próbie ocalenia kultury narodowej na emigracji.

Zadi Heirati mieszka z córką w Buenos Aires w budynku dla irańskich emigrantów, nazwanym Anna Karenina. Tam, z grupą współlokatorów, wspólnie czytają literaturę piękną. By podtrzymać na emigracji irańską kulturę i tradycję, kontynuują starożytny zwyczaj snucia opowieści. Przywołują najważniejsze, wzruszające wspomnienia z życia, głównie dotyczące różnych odcieni miłości: nieszczęśliwej, rodzicielskiej, homoseksualnej, do ojczyzny. Kiedy Margaret Thatcher wypowiada wojnę Argentynie, w budynku pojawia się tajemnicza lokatorka, która nie przedstawia się prawdziwym nazwiskiem…Toxic
Rachel Van Dyken


cykl: Zatraceni tom 2
tytuł oryginału: Toxic
wydawnictwo: Feeria Young
data wydania: 3 czerwca 2015
liczba stron: 320
kategoria: literatura młodzieżowa
cena: 35 zł

Każdy kryje jakąś tajemnicę ... Gabe Hyde żyje na kredyt. Od czterech lat ukrywa swoją prawdziwą
tożsamość przed światem, który niegdyś obsesyjnie go uwielbiał. Jeden niewłaściwy
krok doprowadził go na skraj szaleństwa. krok, który na zawsze zmienił ścieżkę jego życia.
Udawanie nie prowadzi do niczego dobrego, zwłaszcza, gdy grasz kogoś innego przed tymi,
którym najbardziej na tobie zależy. Ale gdyby ktoś kiedyś odkrył prawdę, to nie jego życie stanęłoby
pod znakiem zapytania – ale jej.
Saylor nie nienawidzi mężczyzn. Tylko Gabe’a. Ten lekkomyślny, beztroski, w czepku urodzony
gość to prawdziwa sól w jej oku. Który sprawia tylko, że wszystko coraz bardziej się gmatwa.
Niestety, jest takie miejsce, w którym ich spotkania są nieuniknione. Dom opieki. Gdyby tylko
tak się nawzajem nie pociągali… Im bliżej są ze sobą, tym więcej pytań powstaje w Saylor. Bo
Gabe coś ukrywa.
Co się stanie, gdy te dwa światy na siebie wpadną? Dwa światy, które nigdy nie powinny się
spotkać? Czy on zniszczy wszystkich, których kocha? Czy w końcu uzyska odkupienie, o którym
marzy od czterech lat?
Każdy kryje jakąś tajemnicę… a ty?Ścieżka ocalenia
 Ewa Seno


cykl: Antilia tom 3
wydawnictwo: Feeria Young
data wydania: 3 czerwca 2015
liczba stron: 448
kategoria: literatura młodzieżowa
cena: 35 zł
Nina jeszcze całkiem niedawno była zwykłą nastolatką. Chodziła do szkoły i na imprezy, a dorosłość
postrzegała jako możliwość wyzwolenia się spod kontroli ojca. Wszystko jednak zmieniło
się, gdy jako księżniczka Antilia musiała w ekspresowym tempie dojrzeć i poznać tajniki
kompletnie obcego dla niej świata, by stawić czoła złu, zagrażającemu planecie, z której pochodzi
– Mandorze, i całemu Wszechświatowi. Droga ku dorosłości nie jest jednak usłana różami.
Nieprzemyślane decyzje, impulsywność i nadmierna podatność na urok pewnego vipera doprowadziły
ją do sytuacji, z której właściwie nie ma wyjścia…
Czy Nina urodzi dziecko, którego przeznaczeniem jest zniszczenie znanego
jej świata? Jak walczyć ze złem, którego źródłem jest najbliższa jej istota? Czy
mimo wszystko Nina – Antilia zachowa miłość Nicka? Jak, po tylu wzlotach
i upadkach, przegranych i wygranych bitwach, zakończy się jej misja?
 Ostatnia część sagi „Antilia”.Każdego dnia...
David Levithan


tłumaczenie: Olejnik Donata
wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
data wydania: 4 czerwca 2015
kategoria: literatura młodzieżowa
cena: 33


Szesnastoletni A – codziennie budzi w ciele innej osoby: bywa czarnoskórą seksbombą, wątłym Azjatą, otyłym, spoconym białym chłopakiem. Czasem budzi się jako bezdomny narkoman, innym razem jako potencjalna samobójczyni… Zachowuje swoją jaźń i stara się jak najmniej ingerować w życie osób, których ciało zamieszkuje – co czasu, gdy poznaje Rhiannon, dziewczynę aroganckiego Justina…


Srebrzyste wizje
Anne Bishop


cykl: INNI tom 3
tytuł oryginału: Vision in Silver
wydawnictwo: Initium
data wydania: 5 czerwca 2015
kategoria: fantastyka
cena: 47 zł
Inni uwolnili więzione przez ludzi cassandra sangue, nie zdając sobie sprawy z tego, jak poważne konsekwencje będzie to miało dla wieszczek. Tym delikatnym istotom grozi teraz podwójne niebezpieczeństwo – ze strony ludzi, którzy dla swoich niecnych celów chcą kontrolować ich przepowiednie, ale też ze strony ich samych. W tej sytuacji Simon Wilcza Straż, zmiennokształtny przywódca Innych, zmuszony jest prosić o pomoc Meg Corbyn, wystawiając ją na wielkie ryzyko.
Meg nadal walczy z uzależnieniem od euforii, która pojawia się przy wygłaszaniu przepowiedni. Wie, że za każdym razem, gdy sięga po brzytwę, igra ze śmiercią, jednak jej wizje są dla Simona jedyną szansą na rozwiązanie konfliktu. Wrogowie Innych za Atlantikiem rosną w siłę, a działania fanatycznego ruchu w Thaisii zaczynają zagrażać Dziedzińcowi.Znalezione nie kradzione
Stephen King


cykl: Bill Hodges tom 2
tłumaczenie: Rafał Lisowski
tytuł oryginału: Finders keepers
wydawnictwo: Albatros
data wydania: 10 czerwca 2015
liczba stron: 544
kategoria: thriller/sensacja/kryminał
cena: 39 zł

„Pobudka, geniuszu” – tymi niepokojącymi słowami zaczyna się opowieść o psychopatycznym czytelniku, którego literatura popycha do zbrodni.

Geniuszem jest John Rothstein, autor porównywany z J.D. Salingerem, twórca słynnej postaci Jimmy’ego Golda, który jednak od kilku dekad nie wydał żadnej książki. Czytelnikiem – Morris Bellamy, wściekły nie tylko o to, że jego ulubiony autor przestał publikować nowe powieści, lecz także dlatego, że sprzedał nonkonformistyczną postać Jimmy’ego Golda dla zysków z reklam. Morris wymierza Rothsteinowi karę najdotkliwszą z możliwych. Zabija go i opróżnia jego sejf z gotówki. Kradnie też notesy zawierające co najmniej jedną niewydaną jeszcze powieść z Goldem. Morris ukrywa swój skarb, po czym za inne przestępstwo trafia do więzienia. Kilka dekad później chłopiec o nazwisku Pete Sauberg znajduje ukryty łup Bellamy’ego. Teraz Bill Hodges, Holly Gibney i Jerome Robinson muszą ratować chłopca i jego rodzinę przed mściwym Morrisem, który po trzydziestu pięciu latach, ogarnięty jeszcze większym obłędem, wychodzi na wolność.Złote kolczyki
 Belinda Alexandra


tłumaczenie: Anna Dobrzańska
tytuł oryginału: Golden earrings
wydawnictwo: Albatros
data wydania: 12 czerwca 2015
liczba stron: 576
kategoria: historyczna
cena: 37 zł
Złote kolczyki zabierają czytelnika do dwóch wielkich miast: Barcelony w przededniu wojny domowej i Paryża lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku.
Paloma Batton jest wnuczką hiszpańskich uchodźców, którzy opuścili Barcelonę po wojnie domowej. Rozkochana w balecie i skupiona na egzaminach do prestiżowej szkoły, nie pozwala, by cokolwiek przeszkodziło jej w karierze, aż do dnia, gdy nawiedza ją duch kobiety, która ofiarowuje dziewczynie parę złotych kolczyków. Przeczuwając, że duch nieprzypadkowo ukazał się właśnie jej, Paloma, krok po kroku, zaczyna zgłębiać tajemnice swojego pochodzenia. Poznaje historię kobiety, która wyrwała się z barcelońskiej dzielnicy nędzy i stała się jedną z najsłynniejszych tancerek flamenco. Jej tajemnicza śmierć w Paryżu w 1952 roku została uznana za samobójstwo, jednak w miarę jak Paloma poznaje kolejne sekrety swoich hiszpańskich przodków, odkrywa, że niektórym mogło zależeć na śmierci tancerki.Mara Dyer. Zemsta
Michelle Hodkin


cykl: Mara Dyer tom 3
tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
tytuł oryginału: The Retribution of Mara Dyer
wydawnictwo: YA!
data wydania: 17 czerwca 2015
liczba stron: 464
kategoria: literatura młodzieżowa
cena: 40 zł
Trzecia część bestsellerowej serii o Marze Dyer. Pewnego dnia Mara budzi się w lustrzanym pokoju i nie wie, gdzie jest. Zdaje sobie sprawę, że jej bliscy nie żyją, a ona powoli zaczyna o nich zapominać. Głos w jej głowie powtarza: „musisz uciekać”, ale leki podawane przez doktor Kells zmuszają ją do posłuszeństwa i odbierają jej umiejętność zadawania bólu i zabijania myślami. Mara nigdy nie czuła się tak bezbronna…


Delirium. Opowiadania
Lauren Oliver


cykl: Delirium (dodatek)
tłumaczenie: Monika Bukowska
tytuł oryginału: Delirium Stories: Hana, Annabel and Raven
wydawnictwo: Otwarte
data wydania: 17 czerwca 2015
liczba stron: 360
kategoria: fantasy, science fiction
cena: 30 zł
Opowiadania ukazujące nieznane dotąd losy Annabel, Hany, Raven i Aleksa.

W kraju, w którym miłość uznawana jest za chorobę, tylko nadzieja pozwala przetrwać.

Cierpliwe czekanie w więziennych murach na szansę ucieczki, poświęcenie siebie, by ukochani przeżyli, organizowanie powstania, nieme przyzwolenie na okrutne nakazy – każdy z bohaterów wybrał inny sposób walki o siebie. Jak wiele są w stanie poświęcić, by móc kochać?Odnaleziony
Harlan Coben


cykl: Mickey Bolitar tom 3
tłumaczenie: Robert Waliś
tytuł oryginału: Found
wydawnictwo: Orion Books
data wydania: 17 czerwca 2015
liczba stron: 336
kategoria: kryminał
cena: 34 zł
Księga III trylogii z Mickeyem Bolitarem
Bratankiem Myrona Bolitara


Są rzeczy, o których lepiej nie wiedzieć
MORDERSTWO
TAJEMNICA
INTRYGI

Minęło osiem miesięcy od tragicznej śmierci ojca Mickeya.

Osiem miesięcy kłamstw, przemilczeń i pytań bez odpowiedzi.

Chłopak wciąż wierzy, że wypadek samochodowy, w którym ojciec podobno zginął, był jedną wielką mistyfikacją. Ekshumacja zwłok tylko utwierdza go w tym przekonaniu.

Mickey próbuje dociec prawdy o ojcu, ale prowadzi jeszcze dwa niezależne śledztwa. Jedno dotyczy afery dopingowej w szkolnej drużynie koszykówki. Drugie – zaginięcia chłopaka jego przyjaciółki Emy. Chłopaka, który być może w ogóle nie istnieje.Dublineska
 Enrique Vila-Matas


tłumaczenie: Katarzyna Okrasko
tytuł oryginału: Dublinesque
wydawnictwo: W.A.B.
data wydania: 17 maja 2015
liczba stron: 256
kategoria: literatura współczesna
cena: 40 zł

Dublineskę, książkę opowiadającą o perypetiach współczesnych wydawców i autorów, każdy fan Ulissesa Joyce'a powinien mieć w swojej kolekcji.
Samuel Riba, były wydawca, który całe swoje życie traktuje jak tekst literacki, źle znosi przejście na emeryturę. Pewnego dnia, podczas wizyty u rodziców podejmuje nagłą decyzję o wycieczce do Dublina. Data, którą podał pod wpływem impulsu, okazuje się świętem Bloomsday, dniem, w którym przed laty została osadzona akcja Ulissesa Joyce'a. Lawirując między melancholią a radością, marazmem a entuzjazmem, byciem narratorem i aktorem, między Joycem a Beckettem, wraz z cytatami duchów przeszłości, Riba próbuje odnaleźć sens, który stracił.


After. Ocal mnie
Anna Todd


cykl: After tom 3
tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy
tytuł oryginału: After We Fell
wydawnictwo: Znak Literanova
data wydania: 17 czerwca 2015
liczba stron: 652
kategoria: romans
cena: 40 zł
Tessa wybaczyła Hardinowi kłamstwo, a teraz sama ukrywa przed nim prawdę. Chce wykorzystać wielką szansę w karierze, ale wie, że to będzie cios dla jej związku. Gdy Hardin dowie się o jej przeprowadzce, wpadnie we wściekłość. Aby zatrzymać Tessę przy sobie, nie cofnie się przed niczym. Nawet przed wystawieniem na próbę jej zaufania.

I to właśnie teraz, gdy jej najbliżsi przyjaciele okazali się największymi wrogami.
Jedyną osobą, na której może polegać, jest Zed…

Czy Hardin zaakceptuje decyzję Tessy o wyjeździe?

Czy Tessa zerwie znajomość z Zedem? A może zbliży się do niego jeszcze bardziej?Kochanek z Malty. Włoski romans
Melissa Moretti


wydawnictwo: Feeria
data premiery: 18 czerwca 2015
liczba stron: 312
cena: 30 zł

Paul przybywa z Malty do Rzymu i rozpoczyna pracę jako szofer w starym pałacu arystokratycznej rodziny Agostinich. Wkrótce okazuje się, że kryje tajemnicę, która całkowicie odmieni życie wszystkich mieszkańców wiekowej rezydencji. Jedni stają się jego sojusznikami, inni zamieniają się we wrogów. Jak Paul, który przywykł do ciężkiej pracy i którego nie pociąga ani blichtr salonów, ani alkoholowe i narkotykowe ekscesy, odnajdzie się w tym środowisku? Czy ulegnie kaprysom którejś z córek pani domu, czy może wybierze miłość skromnej pokojówki Anny? Czy sekret, który ukrywa, doprowadzi go do szczęśliwego zakończenia?
Dziewczyna z zegarem zamiast serca
Peter Swanson


tłumaczenie: Jerzy Żebrowski
tytuł oryginału: THE GIRL WITH A CLOCK FOR A HEART
wydawnictwo: Albatros
data wydania: 20 czerwca 2015
liczba stron: 320
kategoria: thriller/sensacja/kryminał
cena: 33 zł
Gdy George po raz pierwszy spotkał Lianę Decter, miała osiemnaście lat i była studentką pierwszego roku college’u w Sweetgum na Florydzie. Przez cały semestr byli nierozłączni. Kiedy więc otrzymał wiadomość, że w Święta Bożego Narodzenia Liana popełniła samobójstwo, był zdruzgotany.
Gdy jednak odwiedził jej zrozpaczonych rodziców, zorientował się, że stojące na kominku zdjęcie ich córki nie przedstawia Liany, którą znał. Kim więc była dziewczyna, którą tak bardzo pokochał i która tak nagle zniknęła?
Niespodziewanie, po dwudziestu latach, w pewien zwyczajny piątkowy wieczór George w pięknej kobiecie, która zjawia się w barze, rozpoznaje swoją dawną miłość, która zniknęła kiedyś bez śladu…Sztorm na Glenanach
Jean-Luc Bannalec


cykl: Georges Dupin tom 2
tłumaczenie: Elżbieta Kalinowska
tytuł oryginału: Bretonische Brandung
wydawnictwo: Czarne
data wydania: 24 czerwca 2016
kategoria: thriller/sensacja/kryminał
cena: 35 zł
Glenany – malowniczy archipelag na końcu świata, jak mówią miejscowi „zagubione w nicości w nieskończonej dali”. Piękne i dzikie, wciąż niezniszczone przez masowy przemysł turystyczny. To tu można zjeść najlepszego homara na świecie, obserwować gonitwę delfinów czy podziwiać tajemnice podwodnego królestwa. To także tu w ciągu kilku minut w pogodny, słoneczny dzień może rozpętać się sztorm, który na wiele godzin odetnie wyspy od reszty świata. Śmiałkowie rzucający mu wyzwanie nieraz płacą za to najwyższą cenę.

Dzień po sztormie angielski turysta odkrywa na jednej z wysp trzy ciała. Sprawa się komplikuje, gdy okazuje się, że jedną z ofiar może być zaginiony znajomy prefekta Yannig Konan, a drugą miejscowy celebryta, żeglarski mistrz Lucas Lefort. Komisarz Georges Dupin wkrótce stwierdza, że to, co początkowo wyglądało na makabryczny wypadek, jest popełnionym z zimną krwią morderstwem. Co kryje się za tą zabronią? Wielki biznes i duże pieniądze? Skarby zatopione na dnie morza? A może najstarsze ze wszystkich motywów: nienawiść i zemsta?


Dym i lustra. Opowiadania i złudzenia
Neil Gaiman


tłumaczenie: Paulina Braiter
tytuł oryginału: Smoke and Mirrors: Short Fictions and Illusions
wydawnictwo: Mag
data wydania: 27 czerwca 2015
liczba stron: 322
kategoria: fantastyka
cena: 35 zł

Książka jest zbiorem opowiadań, wierszy i krótkich nowelek. Każde z opowiadań przedstawia historie dziejące się na pograniczu świata rzeczywistego i światów alternatywnych. Jest to nowe wydanie, w dotychczasowej cenie Czytelnicy otrzymują nowe wydanie wzbogacone o 5 nowych nie publikowanych wcześniej opowiadań. Zebrane w tej książce historie pochodzą z niezliczonych krain „Po drugiej stronie lustra”. Są wytworem bujnej wyobraźni Neila Gaimana - jednego z największych współczesnych mistrzów literatury fantastycznej. Opowiadają o wydarzeniach zabawnych, wzruszających, budzących grozę lub po prostu cudownych. Łączy je nie tylko osoba autora, ale przede wszystkim niezwykła sugestywność i oryginalność kreowanych wizji.

4 komentarze:

 1. Cieszę się, że ,,Miasto Niebiańskiego Ognia'' już wychodzi.
  Oby tylko w Polsce była jakaś ładna okładka ;)
  Wspaniały blog i bardzo przydatny dla takich miłośników książek jak ja.
  Będę wpadać częściej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, cieszę się, że Ci się podoba :D

   Usuń
 2. Z niecierpliwością czekam na ,,Miasto Niebiańskiego Ognia'', gdyż jest to moja ukochana seria. Niestety jestem na 90% pewna, że okładka będzie fatalna w naszym wydaniu, ale no cóż, nic się nie poradzi, choć wiele osób na nie narzeka. Czekam jeszcze na przed ostatnią część ,,Kroniki Krwi'' Richelle Mead pt.,,Srebrne Cienie'' albo Srebrzyste, różnie to piszą.
  Zapraszam na pierwszy rozdział na blogu i pozdrawiam serdecznie :)
  kroniki-dzieci-ciemnosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz :D
   Co do MNO też z niecierpliwością na niego czekam, ale jestem pewna, że powtórzy się sytuacja z Mechanicznej Księżniczki: wszyscy ją kupują ją z amerykańską okładką żeby wiedzieć jak zakończy się trylogia DM, a dopiero potem wydają z polską okładką i duża część ją kupuje bo tamta okładka nie pasuje im do kolekcji :(
   Co do reszty książek, o których wspomniałaś nie czytałam ich, ale może kiedyś... :D

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...