czwartek, 26 marca 2015

George R.R. Martin bliski skończenia „The Winds of Winter” a także o liczbie sezonów i zakończeniu serialu „Gra o tron”

George R.R. Martin bliski skończenia „The Winds of Winter”


Wszystko wskazuje na to, że George R.R. Martin skończy w tym roku pisanie kolejnego tomu "Pieśni Lodu i Ognia", która nosi tytuł "The Winds of Winter".George R.R. Martin poinformował na swoim blogu, że nie pojawi się w tym roku na World Fantasy Convention w Saratoga oraz nie odwiedzi San Diego podczas Comic-Con 2015, ponieważ ma do skończenia pisanie kolejnego tomu „Pieśni Lodu i Ognia” pt. „The Winds of Winter” („Wichry zimy”).

Na kolejną część sagi czekamy od 2011 roku, kiedy to wydany został 5 tom pt. „Taniec ze smokami”. Warto dodać, że niedawno wydawca książek George R.R. Martina poinformował, że w 2015 roku na pewno nie ukaże się żadna z jego książek. Istnieje jednak bardzo duże prawdopodobieństwo, że „Wichry zimy” wydane zostaną na początku 2016 roku, przed premierą 6. serii serialu „Gra o tron„.

Zarówno George R.R. Martin jak i producenci będą chcieli uniknąć sytuacji, w której serial na dobre zacznie opisywać wydarzenia, jakie znajdą się w książkach.

„Gra o tron” do ramówki HBO powróci 12 kwietnia (premiera w Polsce 13 kwietnia o 3:00 nad ranem).

George R.R. Martin o liczbie sezonów i zakończeniu serialu „Gra o tron”

George R.R. Martin odniósł się na swoim blogu do jednego z głównych tematów ostatnich dni związanych z serialem "Gra o tron". Chodzi o liczbę sezonów, na jaką składała się będzie produkcja HBO.

George R.R. Martin potwierdził słowa Michaela Lombardo prezesa stacji HBO, związane z liczbą sezonów serialu „Gra o tron„. Przypominamy, że Lombardo poinformował, że chciałby emitować produkcję przez 10 sezonów. Wizja ta nieco kłóci się z założeniami twórców serialu Davida Benioffa i Dana Weissa, którzy w wywiadach wspominali o zakończeniu historii na 7 sezonach.


Okazuje się, że plany HBO znane są już od dawna i od czasu emisji 1 sezonu zakładały emisję przez 10 kolejnych lat.

- Wiem, że HBO chce emitować ten serial dłużej, niż 7 sezonów. Wiem o tym niemal od samego początku. Tak naprawdę od dnia, w którym wyemitowano w telewizji 2 odcinek 1. sezonu. Spotkałem się wtedy z władzami HBO na obiedzie. Zgodnie twierdzili wtedy, że chcą emitować „Grę o tron” przez 10 lat. Już wtedy wspominałem im, że mi to pasuje i odpowiada. Gdy dochodziło do następnych tego typu spotkań w kolejnych latach, słyszałem od HBO podobne słowa na ten temat, napisał na swoim blogu George R.R. Martin.

George R.R. Martin doskonale zna realia telewizji i wie, że tak naprawdę liczy się tylko to co jest zagwarantowane w kontrakcie. A co wydarzy się później – tego nie wie nikt.

- W tej chwili „Gra o tron” ma zagwarantowane tylko 6 sezonów. Do takiej liczby zobowiązała się stacja HBO kontraktem. Możemy dyskutować na temat kolejnych sezonów, ale to czyste spekulacje. Bardzo wiele rzeczy może się wydarzyć pomiędzy dniem dzisiejszym, a sezonem 7, 8 lub 9. Rzeczy, których nie da się przewidzieć. W telewizji dochodzi do dziwnych sytuacji, a istnienie serialu zależne jest od wielu czynników. Istotny jest budżet, kontrakty aktorów, nowe seriale w produkcji, oglądalność i nagrody zauważa Martin.

Na temat kontynuacji serialu „Gra o tron” Martin wypowiada się jednak pochlebnie. Można odnieść wrażenie, że plan na 10 sezonów faktycznie jest realny, ale w tej chwili ciężko mówić o czymś, co wydarzy się dopiero za 5-6 lat.

- HBO przeważnie kontynuuje swoje seriale tylko na jeden sezon. To było bardzo nietypowe, gdy w zeszłym roku zamówili dla nas 2 sezony – 5. i 6. Na kolejne zamówienia musimy poczekać jeszcze rok. Prawdopodobnie za rok, gdy emitować będziemy 2 odcinek 6. sezonu, stacja HBO zamówi sezon 7., a może nawet zamówi sezon 7. i 8. Ale nawet jeśli zamówi tylko sezon 7. to nie oznacza, że serial zostanie zakończony. To może reprezentować powrót do oryginalnej polityki zamawiania kolejnych sezonów, czyli jednego na rok dodaje Martin.

Na koniec George R.R. Martin wspomina, że będzie miał głos w każdej z decyzji, jakie zostaną podjęte w sprawie przyszłości serialu „Gra o tron„. Zdaje sobie jednak sprawę, że nie jest on decydujący. Martin jest wdzięczny za to, że ma tak wspaniałych partnerów jak HBO, David Benniof i Dan Weiss.

- 7 sezonów, 10 sezonów, a na koniec 1 lub 2 filmy, to ma znaczenie tylko wtedy, gdy opowiemy znakomitą historię z wyjątkowym zakończeniem.

1 komentarz:

  1. Niech on mi da ten kolejny tom, a nie sezon. Bo nogami przebieram od dawna. :D

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...